logo
SHENZHEN ELITE TECHNOLOGY CO., LIMITED
E-mail: phil@elite-tec.com.cn TEL.:: 86--15019487110
Thuis
Thuis
>
Gevallen
>
SHENZHEN ELITE TECHNOLOGY CO., LIMITED Laatste bedrijfscasus over CNC-bewerkingsmaterialen: metalen, kunststoffen en composieten gerangschikt op bewerkbaarheid
Gebeuren
Laat een bericht achter.

CNC-bewerkingsmaterialen: metalen, kunststoffen en composieten gerangschikt op bewerkbaarheid

2026-08-31

Laatste bedrijfscasus over CNC-bewerkingsmaterialen: metalen, kunststoffen en composieten gerangschikt op bewerkbaarheid

CNC-bewerkingsmaterialen: metalen, kunststoffen en composieten gerangschikt op bewerkbaarheid

Materiaalkeuze is waar het grootste deel van de onderdeelkosten wordt bepaald, maar het is zelden waar de meeste technische aandacht naartoe gaat. Een team zal drie weken besteden aan het optimaliseren van een CAD-model en dertig minuten aan het kiezen van het materiaal, en zich vervolgens afvragen waarom de offerte per onderdeel 60 procent hoger uitvalt dan verwacht of waarom het eerste product mislukt in de praktijktest.

Het materiaal dat u specificeert, bepaalt hoe snel de machine kan snijden, hoeveel gereedschappen deze verslijt, hoe lang de instelling duurt en hoe het afgewerkte onderdeel presteert in zijn gebruiksomgeving. Krijg het goed en bewerken is snel, goedkoop en voorspelbaar. Krijg het fout en geen enkele programmeeroptimalisatie of slimme opspanning kan de kosten herstellen.

Deze gids behandelt elk belangrijk CNC-bewerkingsmateriaal voor metalen, technische kunststoffen en speciale legeringen. Elk materiaal wordt beoordeeld op bewerkbaarheid, mechanische eigenschappen, kosten en de toepassingen waar het echt thuishoort. Aan het einde heeft u een duidelijk, datagestuurd kader om het juiste materiaal te kiezen vóór de offerte, niet erna.

Snel antwoordDe meest bewerkbare CNC-materialen zijn aluminium 6061-T6 (gemakkelijkst, laagste kosten), messing C360 en Delrin POM. Materialen met gemiddelde bewerkbaarheid omvatten roestvrij staal 304, zacht staal en ABS. Moeilijke materialen die langzame toevoer, gespecialiseerd gereedschap en hogere kosten per onderdeel vereisen, zijn onder meer titanium Ti-6Al-4V, Inconel 625 en PEEK. Materiaalkeuze moet beginnen met de functionele vereiste (sterkte, corrosiebestendigheid, temperatuur, biocompatibiliteit) en vervolgens optimaliseren voor bewerkbaarheid binnen die beperking. Kies nooit het materiaal alleen op basis van de bewerkbaarheid als de toepassing specifieke prestatie-eigenschappen vereist.

Wat betekent bewerkbaarheid eigenlijk, en waarom bepaalt het de kosten?

Bewerkbaarheid is het relatieve gemak waarmee een materiaal kan worden gesneden om een dimensionaal nauwkeurig onderdeel met een acceptabele oppervlakteafwerking te produceren, met een redelijke gereedschapslevensduur en snijsnelheid. Het is geen enkele eigenschap. Het is het gecombineerde resultaat van de hardheid, thermische geleidbaarheid, spaadvormingsgedrag, neiging tot werkversteviging en schuurkracht van een materiaal.

Waarom bewerkbaarheid direct de kosten bepaalt: een materiaal met hoge bewerkbaarheid zoals aluminium 6061 maakt snijsnelheden van 300 tot 600 meter per minuut mogelijk met standaard hardmetalen gereedschap, waardoor duizenden onderdelen per gereedschap worden geproduceerd voordat vervanging nodig is. Een materiaal met lage bewerkbaarheid zoals Inconel 625 vereist snijsnelheden onder de 30 meter per minuut, verbruikt gereedschap 20 tot 50 keer sneller en vereist aanzienlijk meer machinetijd per onderdeel. Dezelfde geometrie in Inconel kost 8 tot 15 keer meer om te bewerken dan in aluminium, nog voordat de verschillen in grondstofprijs zijn meegerekend.

Bewerkbaarheidsbeoordelingen voor metalen worden doorgaans uitgedrukt als een percentage ten opzichte van AISI 1112 freessnel staal, dat een basislijn van 100 procent krijgt toegewezen. Materialen boven de 100 zijn gemakkelijker te bewerken dan dat referentiestaal; materialen onder de 100 zijn harder. De referentiewaarden van American Machinist[1]plaatsen aluminiumlegeringen op 300 tot 1.500 procent, messing op 200 procent, zacht staal op 65 procent, roestvrij staal 304 op 45 tot 50 procent, titanium Grade 5 op 22 procent en Inconel 625 op 8 tot 12 procent. Deze cijfers vertellen u, voordat er een spaander is gesneden, hoe de onderdeelkosten zullen schalen ten opzichte van uw gekozen basismateriaal.

Hoe vergelijken de meest voorkomende CNC-metalen op het gebied van bewerkbaarheid, sterkte en kosten?

De onderstaande tabel behandelt de twaalf metalen die het meest worden gespecificeerd voor CNC-bewerking. Eigenschappen weerspiegelen typische waarden voor de meest voorkomende temper of graad die in CNC-productie wordt gebruikt. Relatieve kosten zijn geïndexeerd ten opzichte van aluminium 6061-T6 als basislijn 1,0x.
laatste bedrijfscasus over CNC-bewerkingsmaterialen: metalen, kunststoffen en composieten gerangschikt op bewerkbaarheid
De kostentransformatoren in de bovenstaande tabel houden rekening met de prijs van de grondstof, de bewerkingstijd (bepaald door bewerkbaarheid en snijsnelheid) en het gereedschapsverbruik. Een onderdeel van titanium Grade 5 dat 2 uur duurt om in aluminium te bewerken, kan 8 tot 12 uur duren in titanium met een aanzienlijk hogere frequentie van gereedschapswissels. Die verhouding, niet alleen de grondstofprijs, bepaalt het uiteindelijke verschil in onderdeelkosten.

Welk metaal moet u kiezen voor uw CNC-onderdeel?

Aluminium 6061-T6: de standaardkeuze

Aluminium 6061-T6 is wereldwijd het meest gespecificeerde CNC-bewerkingsmateriaal, en met goede reden. De bewerkbaarheidsbeoordeling van 1.500 procent ten opzichte van freessnel staal betekent dat gereedschappen lang meegaan, cyclustijden kort zijn en oppervlakteafwerkingen van Ra 0,8 tot 1,6 µm haalbaar zijn zonder buitengewone inspanning. Treksterkte van 310 MPa en vloeigrens van 276 MPa dekken de structurele vereisten van de overgrote meerderheid van behuizingen, beugels, omhulsels en structurele componenten in de lucht- en ruimtevaart, automotive, consumentenelektronica en industriële apparatuur.

Thermische geleidbaarheid van 167 W/m·K maakt het de eerste keuze voor koellichamen en componenten voor thermisch beheer. Het anodiseert schoon in elke kleur, accepteert poedercoating en chemische conversiecoatings, en last gemakkelijk. Als u geen specifieke eigenschap hebt geïdentificeerd die 6061 niet kan leveren, is 6061 uw materiaal.

Aluminium 7075-T6: wanneer sterkte moet toenemen

Wanneer 6061 niet voldoet aan de structurele vereiste, is 7075-T6 de volgende stap. Treksterkte van 540 MPa en vloeigrens van 503 MPa maken het de sterkste veelvoorkomende bewerkbare aluminiumlegering, bijna twee keer zo sterk als 6061 in T6-temper. Dit geeft het een dominante positie in structurele componenten voor de lucht- en ruimtevaart, hoogwaardige fietsframes en defensiematerieel waar gewicht de harde beperking is en sterkte niet mag worden gecompromitteerd.

De afwegingen zijn reëel. 7075 kost alleen al 2,0 tot 3,0 keer meer dan 6061 aan grondstof. Het is effectief niet lasbaar voor structurele doeleinden vanwege spanningscorrosie bij warmte-beïnvloede zones van de las. De corrosiebestendigheid is lager dan die van 6061, waardoor beschermende anodisering of schildering nodig is in buiten- of maritieme omgevingen. De kwaliteit van geanodiseerde kleuren is minder consistent dan bij 6061. Specificeer 7075 alleen wanneer de vloeigrens van 276 MPa van 6061 voor uw toepassing werkelijk wordt overschreden. Het intuïtief specificeren ervan voor onderdelen die 6061 comfortabel aankan, is een van de meest voorkomende en duurste fouten bij materiaalkeuze in precisiefabricage.

Roestvrij staal 304 versus 316L: de omgeving bepaalt

Zowel 304 als 316L zijn austenitische roestvrije staalsoorten met vrijwel identieke mechanische eigenschappen: treksterkte rond 515 MPa, goede taaiheid bij cryogene temperaturen en niet-magnetisch gedrag in de gegloeide toestand. Het verschil tussen beide is volledig de corrosiebestendigheid, bepaald door het molybdeengehalte van 2 tot 3 procent in 316L. Dat molybdeen verhoogt de pitting resistance equivalent number (PRE) van 18 in 304 naar 26 in 316L, een verbetering van 44 procent in weerstand tegen chloride-aanvallen.

Gebruik 304 wanneer het onderdeel werkt in binnen- of niet-chloride omgevingen: keukenapparatuur, interieurarchitectuur hardware, vloeistofopslagtanks voor niet-corrosieve vloeistoffen en algemene industriële beugels. Gebruik 316L wanneer er overal in de gebruiksomgeving chlooriden aanwezig zijn: maritieme hardware, medische apparaten die in contact komen met zoutoplossingen of sterilisatiechemicaliën, chemische procesapparatuur en kuststructuren buitenshuis. De premie voor grondstofkosten voor 316L is 30 tot 40 procent hoger dan voor 304. De kosten voor CNC-bewerking zijn vrijwel identiek, aangezien beide kwaliteiten in vergelijkbare mate werkverstevigen en met ongeveer 45 tot 50 procent van de snelheid van freessnel staal bewerken.

Titanium Ti-6Al-4V (Grade 5): prestaties tegen een prijs

Titanium Grade 5 levert een specifieke sterkte (sterkte gedeeld door dichtheid) die geen enkel ander veelvoorkomend bewerkbaar metaal evenaart. Met een treksterkte van 900 MPa en een dichtheid van 4,43 g/cm³, bereikt het de structurele prestaties van veel staalsoorten met 45 procent van het gewicht. Gecombineerd met corrosiebestendigheid die titanium behoudt in zeewater, geconcentreerd salpeterzuur en biologische omgevingen zonder enige oppervlaktebehandeling, is het de verplichte keuze voor permanente medische implantaten, structurele componenten met kritisch gewicht in de lucht- en ruimtevaart en hoogwaardige motorsportonderdelen.

De premie voor bewerkingskosten is geen kleine overweging. Ti-6Al-4V bewerkt met 22 procent van de relatieve snelheid van freessnel staal, vereist langzame snijsnelheden (doorgaans 30 tot 60 meter per minuut), genereert aanzienlijke warmte aan het gereedschap-spaander-interface die moet worden beheerd met agressieve koelstrategieën, en verbruikt gereedschap 5 tot 10 keer sneller dan aluminium. Een onderdeel dat in 6061 aluminium 50 USD kost om te bewerken, kan in titanium Grade 5 300 tot 600 USD of meer kosten. Die premie is gerechtvaardigd wanneer de toepassing het werkelijk vereist. Het is ongerechtvaardigd, en gebruikelijk, wanneer ingenieurs titanium kiezen uit prestige in plaats van noodzaak[2].

Inconel 625 en 718: alleen voor extreme omgevingen

Inconel-legeringen zijn nikkel-chroom superlegeringen die hun mechanische eigenschappen behouden bij temperaturen waarbij aluminium is gesmolten en staal is verzacht. Inconel 625 behoudt bruikbare sterkte tot 980 graden Celsius. Inconel 718, met zijn hogere aluminium- en titaniumgehalte, bereikt treksterktes van meer dan 1.375 MPa na verouderende warmtebehandeling, terwijl het de oxidatieweerstand bij verhoogde temperaturen behoudt. Deze eigenschappen maken ze de enige haalbare keuze voor componenten in de hete sectie van gasturbines, schijven van straalmotoren, mondstukken van raketmotoren en onderzeese olie- en gasapparatuur waar druk, temperatuur en corrosie samenkomen.

De bewerkbaarheidstraf is ernstig. Inconel 625 bewerkt met 8 tot 12 procent van de snelheid van freessnel staal, vereist premium hardmetalen of keramische gereedschappen en eist te allen tijde overvloedige koeling. De bewerkingskosten ten opzichte van aluminium zijn 12 tot 20 keer hoger voor 625 en 15 tot 25 keer hoger voor 718. Deze materialen horen thuis in ontwerpen waar geen enkele andere legering de gebruiksomstandigheden overleeft. Ze horen niet thuis in enig ontwerp waar een goedkoper materiaal aan de specificatie voldoet.

Hoe vergelijken technische kunststoffen als CNC-bewerkingsmaterialen?

Technische kunststoffen zijn een belangrijke categorie geworden in precisie CNC-bewerking. Ze bieden aanzienlijke gewichtsreductie ten opzichte van metalen (doorgaans 75 tot 85 procent lichter), elektrische isolatie, chemische weerstand en in sommige gevallen mechanische eigenschappen die die van aluminium benaderen. Hun bewerkbaarheid is over het algemeen uitstekend, maar ze presenteren andere uitdagingen dan metalen: warmteopbouw door slechte thermische geleidbaarheid, smelten van het oppervlak bij hoge snijsnelheden, dimensionale instabiliteit door vochtopname en spaandercontroleproblemen bij sommige kwaliteiten.
laatste bedrijfscasus over CNC-bewerkingsmaterialen: metalen, kunststoffen en composieten gerangschikt op bewerkbaarheid

Delrin (POM): de precisiekunststof

Delrin, de handelsnaam voor polyoxymethyleen (POM) acetaal, is het dichtstbijzijnde dat een standaard technische kunststof is voor precisie CNC-bewerking. Het bewerkt met uitzonderlijke dimensionale stabiliteit: lage thermische uitzettingscoëfficiënt, minimale vochtopname en schone spaadvorming die toleranties van 0,05 mm of beter op bewerkte kenmerken mogelijk maakt. De lage wrijvingscoëfficiënt en uitstekende slijtvastheid maken het de standaardkeuze voor precisietandwielen, bussen, rollen en glijdende componenten waar metaal te zwaar zou zijn of geluids- en slijtageproblemen zou veroorzaken op aangrenzende oppervlakken. De kosten zijn gematigd en de bewerking is snel. Evalueer Delrin eerst voor elke toepassing waarvoor een technische kunststof geschikt is.

PEEK: de hoogwaardige keuze

PEEK (polyether ether keton) staat aan de top van de hiërarchie van technische kunststoffen. Het combineert een treksterkte van 100 MPa met continue gebruikstemperaturen tot 250 graden Celsius en chemische weerstand tegen vrijwel alle industriële oplosmiddelen, brandstoffen en sterilisatiemiddelen. De specifieke sterkte concurreert in sommige oriëntaties met aluminium. In de productie van medische apparaten maken de radiolucentie van PEEK (het verschijnt niet op röntgenfoto's), biocompatibiliteit en het vermogen om herhaaldelijk te worden gesteriliseerd zonder degradatie het tot het standaardmateriaal voor spinale implantaten, botplaten en componenten van chirurgische instrumenten. De materiaalkosten zijn 10 tot 20 keer die van Delrin, en bewerking vereist scherp gereedschap, conservatieve toevoer om warmteopbouw te voorkomen, en zorgvuldig ontwerp van de opspanning om vervorming van het onderdeel te voorkomen. Specificeer PEEK alleen wanneer de toepassing de prestatie-eigenschappen ervan werkelijk vereist. Wanneer dat het geval is, is er geen andere bewerkbare kunststof die het kan vervangen.

Hoe selecteert u het juiste CNC-bewerkingsmateriaal voor uw onderdeel?

Materiaalkeuze volgt een hiërarchie van beperkingen. Werk ze in volgorde af: eerst functie, dan omgeving, dan tolerantie- en afwerkingsvereisten, dan bewerkbaarheid en kosten. Het omkeren van deze volgorde is hoe teams eindigen met over-engineered of onder-presterende onderdelen.

  • Stap 1: Definieer de mechanische vereiste: treksterkte, vloeigrens, vermoeiingsgrens, slagvastheid. Als aluminium 6061 voldoet aan de belastingssituatie, stop daar en evalueer de kosten. Zo niet, ga dan naar 7075, dan staal, dan titanium. Spring niet naar titanium omdat een onderdeel 'structureel' is.
  • Stap 2: Definieer de omgeving: temperatuurbereik, corrosieve media, UV-blootstelling, vochtigheid en elektrische vereisten. Als temperaturen boven de 150 graden Celsius komen, valt aluminium af. Als er chlooriden aanwezig zijn, valt 304 roestvrij staal af. Als het onderdeel biocompatibel moet zijn voor permanente implantatie, zijn titanium Grade 5 of PEEK uw kandidaten.
  • Stap 3: Definieer de tolerantie- en oppervlakteafwerkingsvereiste. Materialen zoals Delrin en 6061 houden gemakkelijk nauwe toleranties aan. Materialen zoals PEEK en Inconel vereisen meer zorgvuldige procescontrole om hetzelfde tolerantieniveau te bereiken. Als uw tolerantie 0,005 mm over meerdere vlakken is, moet het materiaal dimensionaal stabiel zijn onder bewerkingskrachten en temperatuur.
  • Stap 4: Optimaliseer voor bewerkbaarheid binnen uw beperkingsset. Als twee materialen voldoen aan uw functionele en omgevingsvereisten, produceert het materiaal met de hogere bewerkbaarheidsbeoordeling lagere kosten per onderdeel. Dit is geen compromis. Het is technische discipline.
  • Stap 5: Vraag een DFM-beoordeling aan voordat u definitief bent. Een DFM-gesprek van 30 minuten met het engineeringteam van Elite Mold Tech voordat de tekening wordt vrijgegeven, kan materiaalsubstituties identificeren die de kosten met 20 tot 40 procent verlagen zonder enige vereiste prestatie-eigenschap op te offeren.
Weet u niet zeker welk materiaal bij uw onderdeel past?Upload uw STEP- of IGES-bestand naar Elite Mold Tech en ontvang binnen 12 uur een gratis DFM-beoordeling met een materiaalaanbeveling. Ons engineeringteam werkt met meer dan 50 metalen en kunststoffen en identificeert het materiaal dat voldoet aan uw functionele vereisten tegen de laagste kosten per onderdeel. Alle uploads zijn veilig en NDA-bescherming is op aanvraag beschikbaar.Bezoek elitemoldtech.com om de volledige materiaalbibliotheek te verkennen en uw CAD-bestand te uploaden.

Gerelateerde Elite Mold Tech Gidsen en Bronnen

Gerelateerde gidsen: complete gids voor selectie van productieprocessen, CNC-bewerkings-toleranties uitgelegd, CNC-bewerkingsdiensten.

Gezaghebbende referenties: ASM International materiaalgegevens, ASTM International materiaalstandaarden.

Ontvang een DFM-beoordeling van Elite Mold Tech

Klaar om van tekening naar onderdeel te gaan? Upload uw CAD-bestand naar Elite Mold Tech en ontvang binnen 12 uur een DFM-beoordeling, met feedback over tolerantie, materiaal en kosten van ons engineeringteam voordat u zich committeert aan gereedschap.

Veelgestelde vragen

Waarom is aluminium 6061 het meest voorkomende CNC-bewerkingsmateriaal, terwijl er sterkere opties beschikbaar zijn?

Aluminium 6061-T6 domineert CNC-bewerking omdat het de beste combinatie biedt van bewerkbaarheid, mechanische prestaties, corrosiebestendigheid en kosten voor het breedste scala aan industriële toepassingen. De bewerkbaarheidsbeoordeling van 1.500 procent ten opzichte van freessnel staal betekent dat machines snel draaien, gereedschappen lang meegaan en cyclustijden kort blijven. De treksterkte van 310 MPa en de vloeigrens van 276 MPa dekken de structurele behoeften van behuizingen, beugels, omhulsels, koellichamen en structurele componenten in de lucht- en ruimtevaart, automotive, elektronica en consumentenproducten. Het feit dat er sterkere opties bestaan, maakt ze niet tot betere keuzes, tenzij de belastingssituatie werkelijk die van 6061 overschrijdt. Het specificeren van 7075 of titanium voor onderdelen die 6061 comfortabel kan dragen, is een van de meest betrouwbare manieren om uw kosten per onderdeel te verdubbelen of te verdrievoudigen zonder functioneel voordeel.

Wat is het verschil tussen 304 en 316L roestvrij staal voor CNC-bewerkte onderdelen?

De mechanische eigenschappen van 304 en 316L roestvrij staal zijn vrijwel identiek: beide hebben een treksterkte van ongeveer 515 MPa, beide bewerken met ongeveer 45 procent van de snelheid van freessnel staal, en beide zijn niet-magnetisch in de gegloeide toestand. Het enige zinvolle verschil is de corrosiebestendigheid in chloride-omgevingen. Roestvrij staal 316L bevat 2 tot 3 procent molybdeen, wat het pitting resistance equivalent number verhoogt van 18 (304) naar 26 (316L), een verbetering van 44 procent in weerstand tegen putcorrosie en spleetcorrosie wanneer chlooriden aanwezig zijn. Gebruik 304 voor binnenomgevingen zonder chlooriden. Gebruik 316L voor maritieme omgevingen, toepassingen met medische apparaten waarbij sterilisatiechemicaliën contact maken met het onderdeel, chemische procesapparatuur en elke buitentoepassing in kust- of strooizoutomgevingen. De premie voor grondstofprijzen voor 316L ten opzichte van 304 is ongeveer 30 tot 40 procent. Aangezien de bewerkingskosten bijna identiek zijn, is de totale onderdeelkostenpremie doorgaans 15 tot 25 procent.

Wanneer is PEEK de juiste kunststof voor een CNC-bewerkingsonderdeel, en wanneer is het overkill?

PEEK is het juiste materiaal wanneer een technische kunststof tegelijkertijd moet voldoen aan hoge mechanische belastingen, verhoogde continue gebruikstemperaturen boven 150 graden Celsius, blootstelling aan agressieve chemicaliën of sterilisatiemiddelen, en biocompatibiliteitseisen voor medische toepassingen of toepassingen met voedselcontact. De treksterkte van 100 MPa, de continue gebruikstemperatuur van 250 graden Celsius en de weerstand tegen vrijwel alle industriële oplosmiddelen en sterilisatiecycli rechtvaardigen de premie van 10 tot 20 keer ten opzichte van Delrin in toepassingen waar die eigenschappen werkelijk vereist zijn. PEEK is overkill wanneer een onderdeel op kamertemperatuur werkt in een niet-corrosieve omgeving onder matige mechanische belastingen. In dat geval levert Delrin of polycarbonaat vergelijkbare dimensionale prestaties tegen 5 tot 10 procent van de materiaalkosten. De meest voorkomende PEEK-overspecificatie komt voor bij componenten van medische apparaten die biocompatibel moeten zijn, maar nooit te maken krijgen met verhoogde temperaturen of agressieve chemische blootstelling, waar UHMW-PE of Delrin identiek zou presteren voor een fractie van de kosten.

Waarom kost het bewerken van titanium zoveel meer dan het bewerken van aluminium?

Het kostenverschil tussen het bewerken van titanium en aluminium heeft drie oorzaken: snijsnelheid, gereedschapslevensduur en grondstofprijs. Titanium Ti-6Al-4V bewerkt met snijsnelheden van 30 tot 60 meter per minuut. Aluminium 6061 bewerkt met 300 tot 600 meter per minuut. Alleen al dat snelheidsverschil van 10:1 betekent dat titanium 10 keer langer duurt om dezelfde geometrie te bewerken. Bovendien genereert titanium aanzienlijke warmte aan het gereedschap-spaander-interface, wat de gereedschapsslijtage versnelt tot 5 tot 10 keer de snelheid die wordt gezien bij het bewerken van aluminium, wat de gereedschapskosten per onderdeel verhoogt. Grondstofprijzen voegen een verdere premie van 5 tot 8 keer toe ten opzichte van aluminium. Wanneer u langere cyclustijden, snellere gereedschapsverbruik en hogere materiaalkosten combineert, kost een titanium onderdeel dat in aluminium 6061 50 USD zou kosten, doorgaans 300 tot 600 USD of meer. Die premie is volledig gerechtvaardigd in toepassingen die de specifieke sterkte, corrosiebestendigheid en biocompatibiliteit van titanium vereisen. Het is volledig ongerechtvaardigd in toepassingen waar een goedkoper materiaal aan de specificatie voldoet.

Kunnen technische kunststoffen metalen vervangen in structurele CNC-bewerkingsonderdelen?

In specifieke toepassingen, ja, maar de vervanging vereist zorgvuldige engineering in plaats van een algemene aanname dat kunststoffen lichter en goedkoper zijn. PEEK met een treksterkte van 100 MPa kan aluminium 6061 vervangen in belastingssituaties waarbij de 310 MPa van aluminium over-engineered zou zijn, met name wanneer gewichtsreductie voorbij de cap

Neem op elk moment contact met ons op.

86--15019487110
No.2 Baoshi Road, Jiaoyitang dorp Tangxiatown, Dongguan, Guangdong.
Stuur uw vraag rechtstreeks naar ons